0543 866 66 07
Antalya Temizlik Şirketi (ANT Temizlik) İletişim

Antalya Halı Yıkama Temizleme Hizmeti

Antalya ilçelerine Konyaaltı, Lara, kemer, Manavgat, Alanya, Serik, Muratpaşa semtlerinde halı yıkama hizmetimiz vardır.
Antalya temizlik

Halı Yıkama Antalya Hizmeti ANT Temizlik

ANT temizlik şirketi olarak uzun yıllardır Antalya halı yıkama hizmeti vermekteyiz. Profesyonel ekibimiz ve son sistem halı yıkama makinelerimiz ile Antalya bölgesinde halı temizleme hizmeti veren diğer halı yıkama firmalarıyla aramızdaki farkı göstermekteyiz. Halınızın çeşidi ne olursa olsun, makine halısı, yün halı, step halı, shaggy halı, el dokuma halı, Nepal halı, İran halısı, Çin halı fark etmeksizin kendi türüne göre uygun deterjan ve otomatik makinelerde en iyi şekilde yıkanmaktadır.

Halılarınızın en hijyenik şekilde yıkanması ve halı yıkamada en iyi hizmeti alabilmek için iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşmanız yeterli olacaktır. Taşıma personellerimiz evinize gelip bir makbuz karşılığında halınızı alacaktır. Halının m² ve ücret bilgilerini size halınızı alırken bildirdiğimiz için daha sonra halı yıkama fiyatı ile ilgili herhangi bir problem yaşanmayacaktır.

Antalya Tel: (0242) 242 00 00

Antalya halı yıkama
halı temizleme hizmeti

Halı Temizliği ve Koltuk Yıkama Hizmeti Nasıl Yapılıyor;

Antalya Halı Temizliğinde Halıların İşlem Aşmaları;

 • Halı Siparişinin alınması; Firmamıza tekbir telefon ile ulaşarak halı adedini ve halıların yıkanma talebinin bildirilmesinin ardından aynı gün içerinde halınız taşıma personelimiz tarafından teslim alınır.
 • Halıların Numaralandırılması: Halı taşıma personellerimiz halınızı teslim alır almaz sipariş numarasının yazılı olduğu bir barkodu halıların karışmaması ya da herhangi bir kayıp yaşanmaması için halıların arkasına zımbalar.
 • Halıların Gruplandırılması ve Ölçülerek Ücretlendirilmesi: Halı yıkama fabrikamıza gelen halılar burada cinslerine göre ayrılar ve m2 ölçümleri yapılarak ücretleri hesaplanır. Halının leke durumuna tek tek bakılır ve ayrılır çünkü lekeli halıların yıkanması işlemine farklı bir aşamadan daha geçmesi gerekmektedir.
 • Halı Yıkama: Artık halılar cinsine göre lekelerine göre ayrıldıktan sona halı yıkanma işlemine geçer. Halı yıkama işlemi birkaç aşamadan oluşur. Bunlar;

Halının Tozunun Alınması: Çok değerli ve hassas halılar haricinde bütün halılar toz alma makinelerine konularak halının üzerinde bulunan tozlardan arınması için işlemden geçer.

Havuzlama Aşaması: Halı içi tamamen su dolu olan bir havuza konularak belirli bir süre burada bırakılır. Bu havuz bekletmesindeki amaç; halı üzerinde bulunan kir ve lekelerin yumuşaması ve yıkama maddelerinin (detejan, arındırıcılar, kimyasallar gibi) halı yıkama işlemi sırasında halıya daha fazla etki etmesi içindir. Bu işlem her tür halıda farklı süre ve çeşitte yapıldığı için, halının renginin atması ya da solması gibi bir risk teşkil etmemektedir.

Asıl Yıkama İşlemi: fabrikamızda her tür ve çeşit halınız için farklı halı yıkama makineleri bulunmaktadır. Halının türü ne ise ona göre makineye konulur ve yine halının türüne göre bitkisel deterjanlar eklenerek halı yıkama işlemi başlatılmış olur.

Halının Durulama ve Sıkılma Aşaması: Yıkama işleminin ardından halınız yine türüne göre durulama ve sıkma makinelerine konularak hem halının durulanması hem de sıkma işlemi gerçekleştirilir. Sıkma işleminde halı neredeyse üzerine hiç su kalmamış şekilde makinelerden çıkar. Bu sebeple asılma ve kurutulma aşamalarında halı kesinlikle nem olmamakta ve koku olmamaktadır.

Halıları Asılması ve Kurutulması Aşaması: Fabrikamızda halıların düzenli bir şekilde asılması ve kurutulması için oldukça büyük bir halı asma alanımız bulunmaktadır. Burada halılar birbirine kesinlikle değmeyecek şekilde ve birbirlerine paralel olarak asılır. Bir süre burada bekletildikten sonra halılar sıcak ve kapalı bir ortam olan kurutma odalarında kurutulurlar. Ardından kuru halıları havalandırmak için tekrar asılır ve bir süre daha burada havalandırılır.

Halıların Teslimat Öncesi Son Kez Kontrol Edilmesi: Halılar havalandırma alanlarından alındıktan sonra halıların üzeri kontrol edilir üzerinde kalan son tüy vs parçalar süpürülür bu aşamaya hav alma denir. Bu işlem elde yapılabileceği gibi hava alma makinelerinde de gerçekleştirilebilir.

 • Halının Paketlenmesi: Halı hav alma aşamasından sonra özel taşıma torbalarımız ile paketlenir. Bu işlem öncesinde halılarınıza halı parfümü uygulanır ve teslimat hazır hale getirilmiş olur.
 • Halının Teslimatı: Taşıma personelimiz ile öncesinde siz haber verilerek halılar evinize getirilerek teslim edilir ve tahsilat işlemi gerçekleştirilir.

Halı yıkama işlemi müşteriden teslim alınarak yıkandıktan sonra size tekrar teslim edime süresi 7 gündür. Bayram dönemlerinde bu süre biraz daha uzayabilir.

 

 • Konyaaltı
 • Lara
 • Muratpaşa
 • Manavgat
 • Serik
 • Alanya
 • Kemer
 • Antalya Merkez
halı yıkanırken çekilen fotoğraf